זכור כי זה שהדברה אורגנית לא אומר שזה לא מזיק. אני לא אומר שחומרי הדברה כמו קוטלי עשבים ודוחי חרקים אינם רעילים.

רוב חומרי ההדברה המשמשים בחקלאות אורגנית הם חומרים טבעיים ולא סינתטיים המיוצרים או מופקים ממקורות טבעיים (צמחים ואורגניזמים חיים אחרים)

על פי ה- USDA. דוגמאות לחומרי הדברה טבעיים הם שמנים (חנקת חרקים), חיידקים (קטלניים לחרקים מסוימים), חומרים חריפים (קורעים חרקים מגוף רך והתייבשות), חומרים טבעיים (הפרעה לתפקוד החרקים והפרעה למחזור חייהם) וחומרים שפירים (סבונים להרוג חרקים מסוימים). כשמדובר בהדברת מזיקים, ייתכן שתעדיף חומרי הדברה טבעיים.

זה בסדר שחומרי הדברה נחוצים בגינה

אך יכולות להיות בעיות. יש חשש כי Bacillus thuringiensis (Bt), תירס מהונדס גנטית שהורג פרפרים מונארקים וחרקים מועילים אחרים, הוא אותו Bt שגננים אורגניים השתמשו בו במשך שנים. פרפר המלוכה שייך למטרת הלפידופטרה, ועל מנת לעשות זאת, על הגנן האורגני לרסס Bt על גידולים מסוימים כגון עגבניות, שאינם מזון לפרפרי בר.

אם אתה יודע עם איזה מזיק אתה מתמודד, אתה יכול להשתמש בחומר ההדברה המתאים למיני החרקים. האפשרות הפחות רעילה להדברה ידנית היא שימוש בחומר הדברה אורגני עם אחד מהפרופילים הללו.

חומרי הדברה אורגניים עלולים לפגוע בדבורים ובחרקים מועילים אחרים

חומרי הדברה ביולוגיים הורגים חרקים שימושיים, אך אינם נותנים למזיקים להיעלם. קוטלי החרקים המשמשים לעיבוד, ייצור ואריזה, כולל חנויות מכולת, משמשים לעתים קרובות כחומרי הדברה כדי להרחיק חרקים ומכרסמים.

חומרי הדברה אורגניים יכולים להיות רעילים לחרקים מועילים כגון דבורי דבש

במיוחד בשילובם עם חומרים אחרים כגון פירתרינים או רוטנונים. בדומה לחומרי הדברה סינתטיים מסוימים, גם להדברה אורגנית יכולות להיות השפעות בריאותיות: מחקר שנערך בטקסס מצא כי חשיפה לרוטנון קשורה בסיכון גבוה יותר למחלת פרקינסון.

לפי רשימה קטנה שנבדקה על ידי הסוכנות להגנת הסביבה (EPA)

חקלאים אורגניים רבים מסתמכים על חומרי הדברה וקוטלי עשבים כדי להגן על הצמחים מפני חרקים וזיהומי עשבים. ה- USDA מחזיק ברשימה של חומרי הדברה מאושרים המותרים על מוצרים אורגניים.

גננים אורגניים רבים מבחינים כי חרקים שימושיים עשויים להגיע ולהצטבר בסביבת הגינה שלך אם אתה זהיר עם חומרי הדברה לאורך זמן ויש לך גינה בריאה יותר. גננים אורגניים רוצים להימנע משימוש בחומרי הדברה מכיוון שהכל אורגני.

אתה אולי חושב שאתה מציל את הצמחים שלך מפני חרקים וחרקים

אך עליך לדעת שיש במטבח שלך פלאי טבע שיכולים לייצר חומרי הדברה טבעיים יעילים, וכולם טבעיים וללא כימיקלים. להלן רשמנו כמה מהשיטות האורגניות הטבעיות והזולות המועדפות עלינו לייצור חומרי הדברה למטבח ולגינה.

חומרי הדברה שאושרו לחקלאות אורגנית כוללים שמן נים מעצי נים ופירטרין מצמחי חרצית

חומרי הדברה נים מיוצרים על ידי ערבוב המרכיבים הכימיים של סבוני קוטלי חרקים כדי לשפר את יעילותם. השמן המופק מזרעים של עץ הנים מתכלה, אינו רעיל לבעלי חיים, ציפורים, דגים וחיות בר אחרות, יעיל נגד מגוון מזיקי חרקים בגינה נפגעים וקוטל פטריות טבעי נגד טחב וזיהומים פטרייתיים אחרים של צמחים.

כאשר שמן צמחי מופק מפירות וזרעים של עץ הנים

שמן נים הוא חומר הדברה טבעי, דוחה חרקים ועשבי תיבול בעל טעם מר וטעם שום. השמן המופק מזרעי עצי נים הוא קוטל חרקים טבעי רב עוצמה המסוגל לשבש את מחזור החיים של החרקים בכל שלבי התפתחותם, מזחלים בוגרים ועד ביצים, מה שהופך אותו למשאב נהדר עבור גננים אורגניים.

בדומה לחומרי הדברה תוצרת בית

תרסיסי שמן ותרסיסי סבון יעילים בבקרת קרדית, כנימות, דגי לבן, חיפושיות וחרקים קטנים רעבים אחרים. להכנת קוטל חרקים בסיסי, מערבבים כוס שמן צמחי עם כף סבון, מכסים אותו, מנערים אותו וכשהוא מוכן מוסיפים שתי כפיות מהתרסיס לליטר מים, מנערים אותו שוב ומרססים על פני השטח של הצמחים. נגוע במזיקים הקטנים.

לחרקים מציצים, מוצצי מיצים כמו כנימות, עכבישי טריפ, קרדית וזבובים לבנים, הכינו תרסיס שמן ביתי עם 1 כף חומר ניקוי, 1 כוס שמן בישול ובקבוק שמן פתוח. השמן מהתרסיס חונק את החרקים ויעיל במיוחד נגד כנימות, תריסים וקשקשים.

מסננים את הנוזל מרבע הזכוכית

מוסיפים 1/2 כוס שמן צמחי וכפית סבון נוזלי וממלאים את שארית הדרך במים. תן לליטר מים אחד ו -2 כפות פלפל קאיין להתקרר ואז הוסף אותם לבקבוק ריסוס נקי וזה יעשה את קסמו. מניחים כוס אחת בכל מרסס של 1 ליטר מלא במים ומרחים אותו על הצמחים המושפעים.

השתמש בחומרי הדברה על ירקות

פירות, גינות ומדשאות כדי להרחיק מזיקים שונים, אך יעילותם של חומרי ההדברה סותרת. במקרה של חומרי הדברה, הקפד לקרוא את ההוראות בעיון לפני מריחת שמן צמחי, מכיוון שמדובר בסבון קוטל חרקים חזק. שטפו אותו ותפטרו מרוב חומרי ההדברה, אורגניים או סינתטיים.